Boulderdash

• Lenka Mičicová vyhrala prestížne pretky v Poľsku. Preteky z cyklu „Bulderdash“, ktoré sa konali 20.12.2008 v krakowskom Reni-Sporte boli spojené s Poľským Pohárom v boulderingu. Kvalifikácia začala o 8. hodine. Bol to „strong wake up“ pre ľudí a hlavne pre pretekárov zo zahraničia, ktorí nezvyknú pretekať v poľskom pohári a chceli štartovať v tejto Bulderdash Edícií. Súťažiaci museli preliezť až 8 bouldrových problémov. 20 najlepších mužov a 10 žien z kvalifikácie postúpilo do semifinále.

V semifinále súťažiaci potrebovali na postup preliezť 4 bouldre (od veľmi technických až po neuveriteľne silové). Kozmické problémy neboli úplne adekvátne sile, akou disponovali pretekári...

Caption of the figure above.

Juraj Repčík v semifinále

Vo finále najlepší výkon podal Marcin Wszołek, ktorý potvrdil svoju prevahu robiac všetky finálové bouldre on-sight. Ako jediný si poradil aj so štvrtým problémom. Vďaka tomu zvíťazil nad Piotrom Bunscha a Konradom Ociepkę, ktorí si zapísali prelez „len“ troch bouldrov (tu rozhodoval počet pokusov na prelez). Juro Repčík stratiac rovnováhu pri topovom chyte v prvom technickom bouldri napriek úspešným výkonom v ďalších problémoch stratil možnosť postupu do finále.

Medzi ženami sa na najvyšší stupienok postavila najlepšie bouldrujúca Lenka Mičicová zo Slovenska. Lenka robiac vo finále všetky bouldre OS, porazila ostatné pretekárky s rozdielom triedy. Za ňou nasledovala Oliwia Bechyne-Goś. Obidve topovali všetky štyri problémy, Oliwia, však potrebovala na ich prelezenie viacej pokusov. Tretia bol Ukrajinka Natalia Wasylenko, ktorá si poradila s tromi bouldrami.