Blog

<< < 1 2345 > >>
Spolu 147 v 15 strankach.

Dachstein Sudwand

Už niekoľko rokov som mal v pláne niečo si vyliezť v južnej stene Dachsteinu, avšak z rôznych (prudko objektívnych) dôvodov sa to nedarilo. Až konečne posledný augustový víkend slovo dalo slovo a vyrazili sme smer Ramsau am Dachstein. Na parkovisko pri spodnej stanici lanovky sme dorazili v noci a rovno sa uložili pri aute.

O kámo, welcome to Cochamó!

Termín dohodnutý. Naše pracovné kalendáre sa zhodli na decembri. Cieľ bol jasný – liezť veľké steny, ideálne v oblasti, kde sa nechodí bežne. Aspoň na tri týždne. Otázka znela už len kam.

 

 

 

 

Končitá - blízke stretnutie tretieho druhu.

 
Tak som tu znova. Tentoraz som pripravený. Mám bouldermatku, sprievodcu a celý víkend pred sebou.

Rysovanie exkrementu.


Intro

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa... Podcenil som to. Najskôr prípravu, potom faktor času... To prvé znamená, že v tomto roku som toho príliš veľa nepoliezol a mal som už na domácej skalke problém s cestami v ktorých som roky neodsadol a liezol som ich takpovediac naslepo a s prstom v zadku. A tento rok, prásk, prásk a už sa lietalo... A to druhé znamená, že som sa k tomuto písaniu dokopal až príliš neskoro a nezohľadnil fakt, že už mám svoje roky, hlava už neslúži tak skvele ako za mlada a kopec z toho čo sme zažili si už nemusím pamätať. Útechou mi je iba fakt, že to naozaj podstatné sa zabudnúť nedá a aspon celé toto spomínanie nebude také dlhé a únavné. Nuž, tak prejdem rovno k veci, aby ste pri čítaní tohto dlhého úvodu všetci od nudy nepospali...

 

Majtrovstvá SR v lezení detí a mládeže 23.11.2013

Majtrovstvá SR v lezení detí a mládeže 23.11.2013 Srdečne vás pozývame na Majstrovstvá Slovenska v lezení detí a mládeže.


Každý pretekár polezie 3 kvalifikačné cesty s lanom (obtiažnosť). O majstrovi a majsterke Slovenska 2013 rozhodne veľké finále.
Ako bonus môžu (nepovinne) lezci pretekať aj v boulderingu a v lezení na rýchlosť. Pripravené budú 4 bouldre, za každý vylezený boulder sa dá vyhrať odmena. V lezení na rýchlosť vyhodnotíme a odmeníme prvých 3 pretekárov v každej kategórii.


Tešíme sa na Vás a Vaše výkony!

Deň detí v K2

Deň detí v K2 2.6.2013Pozývame všetky deti a ich rodičov v nedeľu 2.6 na Lezeckú stenu K2-Bratislava. Od 10:00 do 17:00 pre Vás pripravíme super program!

Ako správne prešľapávať stopu

Snehu už aj v Bratislave napadlo habakuk, a tak je najvyšší čas pozrieť sa na to ako správne prešľapávať stopu pod nástup.

Minulú sezónu som si všimol, že stopa často nie je ideálna, preto som tento rok pripravil metodický manuál. Svojou povahou sa hodí na klubovú nástenku, a po zaliatí do fólie aj ako šikovná pomôcka pri šľapaní.

Banana Cup

  ŠK IAMES Kežmarok v spolupráci s Banane Production vás pozvajú na OPEN preteky v bouldernigu BANANA CUP !

Preteky sa uskutočnia 1.12.2012 na bouldrovke v Rakúsoch pri kežmarku (rakúsy 39 )

<< < 1 2345 > >>
Spolu 147 v 15 strankach.