Novinky

<< < 1 2345 > >>
Spolu 1638 v 164 strankach.

Tomáš Plevko - Pushin' Up Daisies 5.13c (8a+) OS

Už počas prvých dní výjazdu do amerického Red River Gorge sa Tomášovi Plevkovi podarilo zvýšiť si osobné On Sight maximum prelezom cesty Pushin' Up Daisies 5.13c (8a+) OS! Štvorčlenná partička v zložení Tomáš, Kubo Kováčik, Aďa Dancsová a Maťo Heuger v RRG ešte nejaký ten čas pobudnú a tak sa môžeme tešiť na ďalšie novinky a prelezy čoskoro. Sleduj aj Facebook climb.sk, kde budeme postovať novinky! PS: Foto po rozkliknutí. 

Festival Cup Poprad

Cez víkend v Poprade pokračoval slovenský pohár v boulderingu. Z 24 mužov a 13 žien po 8 postúpilo do večerného finále.

Ženy:

  1. Lenka Mičicová
  2. Katka Pivoňková
  3. Lenka Antalíková 

Muži:

  1. Matej Švub
  2. Jakub Švub
  3. Peter Kuric

Kompleté výsledky v článku.

Tristan Sýkora: Ochcaný kapesník, 8a

Cez víkend si 11-ročný Tristan Sýkora zdvihol svoje lezecké maximum prelezom referenčného pribratislavského 8a - Ochcaný Kapesník na Alternatívnej stene.

Kubo Kováčik zopakoval Silbergeiera, 8b+

Aj napriek nepriazni počasia a dvom mokrým dĺžkam sa nakoniec dvojici Kubo Kováčik a Ondrej Ďoubal podarilo zopakovať legendárnu cestu Beata Kammerlandera Silbergeier, 8b+ v Rätikone. Okrem ťažkého old-school platňového lezenia je cesta odistená síce bezpečne, ale rozhodne nie zbytočne často. Gratulujeme!

Majstrovstvá európy v boulderingu

V piatkovej kvalifikácii majstrovstiev európyv boulderingu s rekodrnou účsťou 113 žien a 177 mužov sa slovákm nedarilo. Najúspešnejšia Katka Pivoňková, ktorá si bojovaním jednej zóny vyliezla 103. miesto.Štefan Bednár a Miloš Němý si bez bodového zisku podelili spoločné 152. - 177. miesto. Preteky zajtra pokračujú semifinále, do ktorého postúpil časký reprezentant Martin Stránik.

Slováci úspešní na Európskom poháre mládeže

Cez víkend boli mladí slováci úspešní na EYC v Dornbirne. Vanda Michalková si medzi 37. dievčatami odniesla broznovú medailu, a darilo sa aj Peťovi Kuricovi, ktorý sa dostal medzi 47 chalanmi do finále a doliezol si pre 6. miesto. Pavel Kratochvíl si v rovnakej kategórii vyliezol 36. miesto.

Kompletné výsledky IFSC

.

Pišta Bednár: 8A+/B prvoprelez

Pišta Bednár sa znova dostáva do formy. NaTurniskách preliezol dlhoročný projekt Jeňa Buráka - bouldrový traverz Posolstvo z podsvetia, 8A+/B. Video z prelezu a autorov komentár nájdete vnútri článku. Máme na slovensku okrem 8B od Adama Ondru ťažší boulder? Píšte do komentov!

Miška Izakovičová:10- medzi operáciami

Z cyklu veľmi občasné novinky: Miška Izakovičová medzi dvoma operáciami nohy stihla v rámci rehabilitácie zopakovať Horských strelcov, 10- na Alternatívke a to jej obľúbeným spôsobom - posledným možným pokusom pred koncom sveta. Viac o tomto zaujímavom príbehu sa dočítate v jej blogu Zranenia - Depresia alebo motivácia.

Tomáš Plevko: 8c vo Flatangeri

Tomáš Plevko je momentálne vo Flatangeri, kde samu podarilo preliezť už druhé tohtoročné 8c - Muy Verdes. Už v marci si pripísal známy Talk is cheap, 8c v Mišej Peči. Pekne našlápnutá sezóna!

Veľmi vydarený začiatok sezóny

Posledné dni boli priam naplnené parádnymi prelezmi tak doma, ako aj v zahraničí. Lezecké média sa zamerali hlavne na senzačný prvý ženský prelez obtiažnosti 9a+, o ktorý sa postarala devätnásťročná Margo Hayes prelezom super-klasiky La Rambla.
V slovenskom lezení sme však takisto zažili zlomenie hranice, keď
Vanda Michalkova ako prvá slovenka preliezla cestu obtiažnosti 8c, T-1 Full equip v španielskej Oliane. K jej výkonu sa pridal aj Pavel Kratochvíl, keď v tej istej oblasti preliezol Mon dieu 8a+ a Mishi 8a. Tomáš Plevko sa takisto hecol, keď po kope driny preliezol v Mišej Peči svoj projekt Talk is Cheap 8c. Mlaďasi majú poriadne dobrý štart do sezóny!
Ani my starší sme sa však nenechali zahanbiť. Lezec s prezývkou "Sowa" preliezol na východe cestu Boulder skok direct za 8a/a+,
Peter Jochec poslal známu cestu Mrtvaški ples 8b v Mišej Peči, Martin Matúška si zvýšil maximum a zároveň pridal prvé opakovanie prelezom Rodinného štastia 10+/11- na Belej a za seba (Andrej Capko) môžem skromne dodať prelez cesty Olymp-variant 10- na Súľove.
Z vreca s bouldrami sa tiež čosi vysypalo -
Peter Gašiak preliezol kompresnú stropovicu Ozembuch 8A na Končitej, Oli Vysloužil si na Merkensteine vyliezol Teslu 7C a Riči Nyéki si z Velej priniesol prelez Žlutého rákosníka 7C.
Začiatok sezóny je teda naozaj parádny, všetkým gratulujeme a želáme každému hodne sily a motivácie do vlastných projektov!
<< < 1 2345 > >>
Spolu 1638 v 164 strankach.