Novinky

<< < 1 2345 > >>
Spolu 1650 v 165 strankach.

Vo Višňovom sa diali veci !!!

Česká mládežnícka repre posekala Višňové! Višňové zažilo tento týždeň a najmä víkend nápor českej mládežníckej repre. 

Pavel Kratochvíl a Tomáš Buček úspešní na domácich skalkách

Reprezentant Pavel Kratochvíl má už v Banskej Bystrici skoro prechodné bydlisko a je to vidno aj na výkonoch. Nedávno si z okolia priniesol viacero hodnotných prelezov. Na Jelenci vyliezol Rošádu 9+/10- a Pokánie teroristiek 10-, na Harmanci zas Hypochodnra 10-. Stihol zavítať ešte aj ďalej na východ, na Turniská, a vyliezť Kalváriu v skale 10-/10. Tomáš Buček, vychádzajúca nádej manínskeho lezenia zas na svoje konto pridal už tretie 8a, Šalamúna na Prečíne.  

Michal Mikušínec - Lietajúca ryba 8b+/c

Zdá sa, že nám vyrastá generácia poriadne silných búchačov. Mladý reprezentant Mišo Mikušínec si na Súľove zvýšil svoje maximum, na konto si pripísal cestu Lietajúca ryba 8b+/c (10+/11-). Do kolmičky s morfom nasádzal Mišo za štyri nedeľné návštevy celkovo 8 pokusov a zaujímavé je, že tento rok je to už jeho druhé zlepšenie - len mesiac dozadu preliezol, takisto na Súľove, Chupacabru 8a+/b. Treba uznať, takýto skok sa len tak nevidí! Gratulujeme!

Pekné zadrtil aj Robo Luby, na Višňovom si pripísal Maratón 8a+.

Peťo Kuric - Kanibal 11-

Peťo Kuric, reprezentant z Handlovej a čerstvý sedemnástnik, si ani poriadne nestihol zapísať do denníčka svoje druhé 8c, Talk is Cheap v Ospe, a už sa mu podarilo pridať ďalšie - Kanibal 11- v Harmanci. Okrem neho vieme zatiaľ o štyroch prelezoch tejto cesty, Jožo Krištoffy, Stano Klimo, Peťo Zingor a Adam Ondra. A čo viac, Peťovi na prelez stačilo 6 pokusov aj napriek vlhkým chytom! Gratulujeme! A ak chceš vidieť aj foto, stačí rozliknúť.

PS: Za opravy (doplnky) díkes.

Reprezentanti na Európskom pohári

Päť našich mladých reprezentantov sa zúčastnilo, pod vedením trénera Iča Kollára, Európskeho pohára mládežníkov v boulderingu v Grazi a poumiestňovali sa celkom pekne. Jediná dievčina v kolektíve, Vanda Michalková, vybojovala vo svojej kategórii Youth A (16.-17. rokov) 13. miesto s dvoma topmi a piatimi zónami, medzi mladšími chalanmi (Youth B, 14.-15. rokov) sa Jakub Fábric umiestnil 29. z 49. z piatimi topmi a šiestimi zónami.U starších chalanov (Youth A, 16.-17. rokov) liezli dvaja chalani, Matúš Válek skončil 49. s jedným topom, Peťo Kuric parádne zabojoval, skončil 11. a len o jedno miesto mu ušlo finále! V juniorskej kategórii pekne zabojoval Pavel Kratochvíl, umiestnil sa na 19. mieste z 37. Držíme palce do ďalších pretekov!

Jožo Krištoffy: Hotel Supramonte, 8b

Jožo Krištoffy na Sardínii zopakoval známu viacdĺžkovku Hotel Supramonte, 8b, 380m. Ako píše na svojom FB: "Jedna z najkrajších, ale aj najťažších ciest v mojom živote." Viac o ceste píše Jožo v článku zo svojej prvej tohtoročnej návštevy v ceste.

Vanda #4 na EPJ vo Voirone

Vanda Michalková cez víkend testovala formu na prvom kole preteku Európskeho pohára juniorov vo Francúzskom Voirone, kde si vyliezla parádne 4. miesto na obtiažnosť. 

Veľká noc na boulroch

Veľkonočný pondelok mnoho lezcov slávilo na skalách. Aďo Capko sa vrátil do rakúskej bouldrovej oblasti NO po rozlezený projekt Nairobi (SD) 8A+. Ďuro Ravas využil svoju silu v previsnutom Lost in translation direct, 8A.

Reprezentanti sa sústredili v Ospe

Skalná reprezentácia sa na spoločnom sústredení v Ospe mohla porovnať, a v motivujúcej atmosfére sa zrodili zaujímavé prelezy. Štefan Bednár preliezol bouldrové predĺženie Tortugy - Ninja želva, 8c. Pavel Kratochvíl si preliezol peknú postupku - Lahko noč Irena, 8b, Marioneta 8b/b+, Missing link 8b+, ktorým si zvýšil osobné maximum z 8b na 8b+. Robo Luby tiež zopakoval Missing link, 8b+ a Lahko noč Irena 8b a pridal krátky technický kútik Veseli tobogan, 8a(+) flashPeťo Kuric naháňal objemy rýchlymi prelezmi, popri tom tiež preliezol Lahko noč Irena, 8b.

Prvé 8A Aďa Capka

Andrej Capko si v rakúskej bouldrovej oblasti NO vyliezol svoje prvé 8A - Pussy Dose, SD 8A. Minulý týždeň rýchlo vyliezol obe verzie zo stoja 7A a 7C a dnes rýchlo pridal aj verziu zo sedu. Prednedávnom na svojom prvom väčšom zahraničnom výjazde v gréckom Leonidiu onsajtol 8a.

<< < 1 2345 > >>
Spolu 1650 v 165 strankach.