<< < 1 2345 > >>
Spolu 3173 v 318 strankach.

Stavanie pretekárskych ciest pre deti kategórie U10, U12 a U14


Stavanie pretekárskych ciest pre deti kategórie U10, U12 a U14

Na úvod si pripomeňme, čo určuje obtiažnosť cesty: 

1. veľkosť chytov

2. vzdialenosť medzi chytmi

3. profil cesty (položená, kolmá, previslá, strop..)

4. dĺžka cesty

5. umiestnenie chytov a stupov (napríklad dobrý chyt bez stupov alebo držanie dobrého chytu v zlej pozícii atď).

Manínsky pohár 2017

9. septembra sa v Maníne budú diať veľké veci. Decká z celého Slovenska budú mať možnosť zabojovať o Manínsky pohár priamo v srdci Veľkomanínskej ríše, na stene HK Manín v Považskej Bystrici. Hala samotná je na decká patrične nachystaná, nových chytov je habadej a tak jediné, čo zostáva, je kopa nadšených lezcov a lezkýň. Rodičia, tréneri, podporné tímy, rezervujte na 9.9. mikrobusy či dodávky a príďte povzbudiť mladé nádeje! Viac info na plagáte. 

Slováci úspešní na Európskom poháre mládeže

Cez víkend boli mladí slováci úspešní na EYC v Dornbirne. Vanda Michalková si medzi 37. dievčatami odniesla broznovú medailu, a darilo sa aj Peťovi Kuricovi, ktorý sa dostal medzi 47 chalanmi do finále a doliezol si pre 6. miesto. Pavel Kratochvíl si v rovnakej kategórii vyliezol 36. miesto.

Kompletné výsledky IFSC

.

Pišta Bednár: 8A+/B prvoprelez

Pišta Bednár sa znova dostáva do formy. NaTurniskách preliezol dlhoročný projekt Jeňa Buráka - bouldrový traverz Posolstvo z podsvetia, 8A+/B. Video z prelezu a autorov komentár nájdete vnútri článku. Máme na slovensku okrem 8B od Adama Ondru ťažší boulder? Píšte do komentov!

Miška Izakovičová:10- medzi operáciami

Z cyklu veľmi občasné novinky: Miška Izakovičová medzi dvoma operáciami nohy stihla v rámci rehabilitácie zopakovať Horských strelcov, 10- na Alternatívke a to jej obľúbeným spôsobom - posledným možným pokusom pred koncom sveta. Viac o tomto zaujímavom príbehu sa dočítate v jej blogu Zranenia - Depresia alebo motivácia.

Boulder Open Air 2017

Český bratia pozývajú na skvelé preteky na čerstvom vzduchu v brnenskom areáli VUT. Slovákom sa tam zväčša darí, tak príďte testnúť ;-)

22. tradičný súľovský zraz

Už po 22. raz sa budú lezci z blízka aj z ďaleka stretávať v bludisku zlepencových veží na Súľove, tento rok 3. a 4. júna. Nebude chýbať pohoda a dobrá nálada, o ktorú sa okrem účastníkov v skalách postará aj večerný guláš grátis (pre prvých 100 rýchlych/lenivých) a tradične aj páni virtuozi so Sherpa Bandu. Dobre počasie si snáď nájde čas a príde tiež. 
Tak neváhaj, zapisuj do kalendára a tešíme sa na teba 3. a 4. júna na Súľove!

Tomáš Plevko: 8c vo Flatangeri

Tomáš Plevko je momentálne vo Flatangeri, kde samu podarilo preliezť už druhé tohtoročné 8c - Muy Verdes. Už v marci si pripísal známy Talk is cheap, 8c v Mišej Peči. Pekne našlápnutá sezóna!

2.kolo SPLD 2017 Pezinok Speed

2.koloSPLD Pezinok Speed 20.5.2017

Kevin Jorgeson: Dawn Wall v PB a KE

Spoločne s Adamom Ondrom sa na festivale Hory a Mesto ako jeden z hlavných hostí predstaví aj americký lezec Kevin Jorgesson. Kevin je univerzálnym lezcom, medzi jeho najznámejšie výkony patrí napríklad prvý voľný prelez Dawn Wall spoločne s Tommym Caldwellom, prvovýstup highballu Ambrosia V11 (8A) či prvé opakovanie najťažšej tradičnej cesty britských ostrovov The Groove E11. Na festivale bude prednášať práve o spomínanej Dawn Wall, ešte donedávna jednej z posledných nezdolaných výziev yosemitského údolia. Ak však práve v dobe festivalu nemôžeš či nestihneš prísť, netreba zúfať. Kevin na Slovensku pobudne a kúsok dlhšie, aby si zaliezol na Súľove a zároveń znovu povedal o preleze, ktorý začiatkom roka 2015 zaznamenal veľkú pozornosť nie len lezeckej, ale aj širokej verejnosti. Viac info ohľadom Kevinových prednášok v hale HK Manín v Považskej Bystrici a lezeckej stene Rozlomity v Košiciach nájdeš na plagátoch! (c) Corey Rich

<< < 1 2345 > >>
Spolu 3173 v 318 strankach.