Výsledky
18. 10. 2014: MSR Obtiažnosť K2
10. 11. 2012: Vertigo Open 2012
20. 10. 2012: Edelweiss Cup Modra


Štatistiky

TOPlist
Spolu 3170 v 317 strankach.

Slováci úspešní na Európskom poháre mládeže

Cez víkend boli mladí slováci úspešní na EYC v Dornbirne. Vanda Michalková si medzi 37. dievčatami odniesla broznovú medailu, a darilo sa aj Peťovi Kuricovi, ktorý sa dostal medzi 47 chalanmi do finále a doliezol si pre 6. miesto. Pavel Kratochvíl si v rovnakej kategórii vyliezol 36. miesto.

Kompletné výsledky IFSC

.


Pišta Bednár: 8A+/B prvoprelez

Pišta Bednár sa znova dostáva do formy. NaTurniskách preliezol dlhoročný projekt Jeňa Buráka - bouldrový traverz Posolstvo z podsvetia, 8A+/B. Video z prelezu a autorov komentár nájdete vnútri článku. Máme na slovensku okrem 8B od Adama Ondru ťažší boulder? Píšte do komentov!


Miška Izakovičová:10- medzi operáciami

Z cyklu veľmi občasné novinky: Miška Izakovičová medzi dvoma operáciami nohy stihla v rámci rehabilitácie zopakovať Horských strelcov, 10- na Alternatívke a to jej obľúbeným spôsobom - posledným možným pokusom pred koncom sveta. Viac o tomto zaujímavom príbehu sa dočítate v jej blogu Zranenia - Depresia alebo motivácia.


Boulder Open Air 2017

Český bratia pozývajú na skvelé preteky na čerstvom vzduchu v brnenskom areáli VUT. Slovákom sa tam zväčša darí, tak príďte testnúť ;-)


22. tradičný súľovský zraz

Už po 22. raz sa budú lezci z blízka aj z ďaleka stretávať v bludisku zlepencových veží na Súľove, tento rok 3. a 4. júna. Nebude chýbať pohoda a dobrá nálada, o ktorú sa okrem účastníkov v skalách postará aj večerný guláš grátis (pre prvých 100 rýchlych/lenivých) a tradične aj páni virtuozi so Sherpa Bandu. Dobre počasie si snáď nájde čas a príde tiež. 
Tak neváhaj, zapisuj do kalendára a tešíme sa na teba 3. a 4. júna na Súľove!


Tomáš Plevko: 8c vo Flatangeri

Tomáš Plevko je momentálne vo Flatangeri, kde samu podarilo preliezť už druhé tohtoročné 8c - Muy Verdes. Už v marci si pripísal známy Talk is cheap, 8c v Mišej Peči. Pekne našlápnutá sezóna!


2.kolo SPLD 2017 Pezinok Speed

2.koloSPLD Pezinok Speed 20.5.2017

Kevin Jorgeson: Dawn Wall v PB a KE

Spoločne s Adamom Ondrom sa na festivale Hory a Mesto ako jeden z hlavných hostí predstaví aj americký lezec Kevin Jorgesson. Kevin je univerzálnym lezcom, medzi jeho najznámejšie výkony patrí napríklad prvý voľný prelez Dawn Wall spoločne s Tommym Caldwellom, prvovýstup highballu Ambrosia V11 (8A) či prvé opakovanie najťažšej tradičnej cesty britských ostrovov The Groove E11. Na festivale bude prednášať práve o spomínanej Dawn Wall, ešte donedávna jednej z posledných nezdolaných výziev yosemitského údolia. Ak však práve v dobe festivalu nemôžeš či nestihneš prísť, netreba zúfať. Kevin na Slovensku pobudne a kúsok dlhšie, aby si zaliezol na Súľove a zároveń znovu povedal o preleze, ktorý začiatkom roka 2015 zaznamenal veľkú pozornosť nie len lezeckej, ale aj širokej verejnosti. Viac info ohľadom Kevinových prednášok v hale HK Manín v Považskej Bystrici a lezeckej stene Rozlomity v Košiciach nájdeš na plagátoch! (c) Corey Rich


Skalná sezóna 2016 - Lepšie neskoro ako nikdy

O roku 2016 sa mnohí vyjadrovali ako o najhoršom vôbec a boli radi, keď sa konečne skončil. Teraz v marci máme už takmer tretinu nového roka za sebou a na starý sa už skoro zabudlo, no ja by som vám ho rád pripomenul, lebo čo sa lezenia týka, nedá sa povedať, že by bol neúspešným. Na skalkách a bouldroch sa chalanom aj babám darilo, big-wallová scéna takisto zažila slovenský frontálny útok a tak si aspoň v krátkosti môžeme zhrnúť, kto a ako sa zapísal do lezeckých kroník.


Veľmi vydarený začiatok sezóny

Posledné dni boli priam naplnené parádnymi prelezmi tak doma, ako aj v zahraničí. Lezecké média sa zamerali hlavne na senzačný prvý ženský prelez obtiažnosti 9a+, o ktorý sa postarala devätnásťročná Margo Hayes prelezom super-klasiky La Rambla.
V slovenskom lezení sme však takisto zažili zlomenie hranice, keď
Vanda Michalkova ako prvá slovenka preliezla cestu obtiažnosti 8c, T-1 Full equip v španielskej Oliane. K jej výkonu sa pridal aj Pavel Kratochvíl, keď v tej istej oblasti preliezol Mon dieu 8a+ a Mishi 8a. Tomáš Plevko sa takisto hecol, keď po kope driny preliezol v Mišej Peči svoj projekt Talk is Cheap 8c. Mlaďasi majú poriadne dobrý štart do sezóny!
Ani my starší sme sa však nenechali zahanbiť. Lezec s prezývkou "Sowa" preliezol na východe cestu Boulder skok direct za 8a/a+,
Peter Jochec poslal známu cestu Mrtvaški ples 8b v Mišej Peči, Martin Matúška si zvýšil maximum a zároveň pridal prvé opakovanie prelezom Rodinného štastia 10+/11- na Belej a za seba (Andrej Capko) môžem skromne dodať prelez cesty Olymp-variant 10- na Súľove.
Z vreca s bouldrami sa tiež čosi vysypalo -
Peter Gašiak preliezol kompresnú stropovicu Ozembuch 8A na Končitej, Oli Vysloužil si na Merkensteine vyliezol Teslu 7C a Riči Nyéki si z Velej priniesol prelez Žlutého rákosníka 7C.
Začiatok sezóny je teda naozaj parádny, všetkým gratulujeme a želáme každému hodne sily a motivácie do vlastných projektov!
Spolu 3170 v 317 strankach.