<< < 1 2345 > >>
Spolu 3201 v 321 strankach.

Vanda #4 na EPJ vo Voirone

Vanda Michalková cez víkend testovala formu na prvom kole preteku Európskeho pohára juniorov vo Francúzskom Voirone, kde si vyliezla parádne 4. miesto na obtiažnosť. 

Veľká noc na boulroch

Veľkonočný pondelok mnoho lezcov slávilo na skalách. Aďo Capko sa vrátil do rakúskej bouldrovej oblasti NO po rozlezený projekt Nairobi (SD) 8A+. Ďuro Ravas využil svoju silu v previsnutom Lost in translation direct, 8A.

Reprezentanti sa sústredili v Ospe

Skalná reprezentácia sa na spoločnom sústredení v Ospe mohla porovnať, a v motivujúcej atmosfére sa zrodili zaujímavé prelezy. Štefan Bednár preliezol bouldrové predĺženie Tortugy - Ninja želva, 8c. Pavel Kratochvíl si preliezol peknú postupku - Lahko noč Irena, 8b, Marioneta 8b/b+, Missing link 8b+, ktorým si zvýšil osobné maximum z 8b na 8b+. Robo Luby tiež zopakoval Missing link, 8b+ a Lahko noč Irena 8b a pridal krátky technický kútik Veseli tobogan, 8a(+) flashPeťo Kuric naháňal objemy rýchlymi prelezmi, popri tom tiež preliezol Lahko noč Irena, 8b.

Prvé 8A Aďa Capka

Andrej Capko si v rakúskej bouldrovej oblasti NO vyliezol svoje prvé 8A - Pussy Dose, SD 8A. Minulý týždeň rýchlo vyliezol obe verzie zo stoja 7A a 7C a dnes rýchlo pridal aj verziu zo sedu. Prednedávnom na svojom prvom väčšom zahraničnom výjazde v gréckom Leonidiu onsajtol 8a.

Kubo Kováčik: 8b OS

Sezóna ešte len začína a vo svete sa už dejú veľké veci! Kubo Kováčik v španielskom vytrvalostnom raji Chulille onsajtol okrem hromady iných svoje prvé 8b - La mala. Kvízová otázka ... kto zo slovákov už má v denníčku takéto darebáctvo? Nabonzujte! Možno Juro Repčík?

Ako vidno, komu sa nelení, tomu sa do denníčku sype, takže hurá na lištý, bouldrovky a skalky!

Šimon Zentko: The Dagger, 8B+

Šimon Zentko po parádnej minuloročnej lanovej sezóne presedlal na kratšie a o to intenzívnejšie lezenie a vo Švajčiarskom Cresciane preliezol známy problém The Dagger, 8B+ (8B), čím sa stal pravdepodobne druhým slovákom s 8B+ bouldrom na konte (po Pištovi Bednárovi) resp. piatym s 8B v denníčku (?Tomáš Stejskal, Marek Leitman, Tomaso Greksák, Pišta Bednár) - zabudli sme niekoho?

Ten úplně nejhorší výjezd na světě!

VAROVANIE: Ak sme kamoši/máme spoločných kamošov na nemenovanej sociálnej sieti, je možné, že si tento foto-report už čítal/a. Ak áno, ospravedlňujem sa, že neprinesiem nič nové, ak sa ti ale páčil, možno si ho rád/a prečítaš znova... :)

Nemám rád zimu. Teda, rád si pozriem prvú snehovú chumelenicu spoza okna, poprechádzam sa po zasneženej krajine, keď svieti mrazivé zimné slnko a nevadí mi ani to, že na sebe mám trojobal z therma, vrchného oblečenia a páperky. Ale to všetko vydržím len v obmedzených množstvách a po určitom čase začnem čím viac myslieť na príjemné jarné skalkárčenie v Maníne či opekačku na Súľove. Minulý rok som svoje snívanie o teplých krajoch zrealizoval a po návrate z Edinburghu sme sa aj s chalanmi vydali za slnkom na Istriu, do Buzetu a Kompanju. Tento niekoľkodňový výlet vo februári 2017 bol pre mňa štartérom k znovunadobudnutiu mojej lezeckej identity, inými slovami, konečne som znova začal poriadne liezť!

Report z Brutál Cupu 2018

Brutál cup, ktorý sa vracia ku svojim koreňom na Brutál Povalu sa jeho 18. ročníkom tešil nemalej účasti. Zo 65 pretekárov bol priemer vylezených bouldrov 10 z 25 a k tomu 15 z 25 zón. Svalovka teda čakala každého, možno až na tých najlepších lezcov, ktorých kvalifikácia ani finále až tak nepotrápili. Tí, si však ostávajúcu energiu vyplytvali na afterparty.

V4 Boulder Cup - MSR v boulderingu 2018

Pozývame všetkých preglejkových aj nepreglejkových bouldristov a lezcov na V4 Boulder Cup a.k.a. Majstrovstvá Slovenska v boulderingu 2018 počas festivalu Hory a mesto 2018. Termín konania je 24.3. v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave. Predregistrácia

Video: Silence 9c

Pred pár mesiacmi obleteli lezecké aj mainstreamové média správy o tom, že Adam Ondra preliezol svoj štvorročný projekt v jaskyni Hanshelleren, známej ako Flatanger. Cestu, ktorú všetci poznali pod pracovným názvom Project Hard, nazval Silence a stala sa prvým 9c na svete. Bernardo Giménez Adama pri projektovaní sprevádzal, bol aj pri preleze a stojí na novým filmom Silence, ktorý je voľne dostupný na Adamovom Youtube. Celé video si môžeš pozrieť po rozklinutí článku!

<< < 1 2345 > >>
Spolu 3201 v 321 strankach.