<< < 1 2345 > >>
Spolu 3186 v 319 strankach.

Slnečné hodiny v Bratislave znova dostanú novú tvár.

Aktivisti z občianskeho združenia Na hrane sa chystajú areálu slnečných hodín vdýchnuť nový život. Ich projekt môžete podporiť aj vy! 

Andrej Kamas - Blade runner 8c+ (11-/11) FA

NaSúľove sa nám za chladných jesenných podmienok dejú veci! Andrej Kamas, miestny drtiťč a autov mnohých ľahších i ťažkých ciest v oblasti, sa postaral o prvý prelez cesty Blade Runner 8c+ Cesta dokopy 45 metrov (má aj prvú dĺžku za 8b/8b+, ktorá už bola vylezená) a je to tak silová, ako aj vytrvalostná darda. Na doplnenie treba dodať, že je to zatiaľ najťažší slovenský skalkársky prelez a pravdepodobne najťašie FA tohto roku. Veľká gratulácia Andrej!
Autorom všetkých parádnych záberov, ktoré uvidíš po rozklinutí, je Roman Ripka. Viac info v článku od HK Manín.

Tomáš Plevko - Pushin' Up Daisies 5.13c (8a+) OS

Už počas prvých dní výjazdu do amerického Red River Gorge sa Tomášovi Plevkovi podarilo zvýšiť si osobné On Sight maximum prelezom cesty Pushin' Up Daisies 5.13c (8a+) OS! Štvorčlenná partička v zložení Tomáš, Kubo Kováčik, Aďa Dancsová a Maťo Heuger v RRG ešte nejaký ten čas pobudnú a tak sa môžeme tešiť na ďalšie novinky a prelezy čoskoro. Sleduj aj Facebook climb.sk, kde budeme postovať novinky! PS: Foto po rozkliknutí. 

Boulder King 2017

Štvrtý septembrový víkend patril obľúbenej lezeckej bouldrovej sútaži „ Boulder King 2017“ , ktorá sa po roku vrátila na nádvorie mestského hradu v Kežmarku. O udalosť sa postarala bandička z banane teamu v spolupráci s mestským športovým klubom James Kežmarok a celoslovenským horolezeckým spolkom SHS JAMES.

Festival Cup Poprad

Cez víkend v Poprade pokračoval slovenský pohár v boulderingu. Z 24 mužov a 13 žien po 8 postúpilo do večerného finále.

Ženy:

  1. Lenka Mičicová
  2. Katka Pivoňková
  3. Lenka Antalíková 

Muži:

  1. Matej Švub
  2. Jakub Švub
  3. Peter Kuric

Kompleté výsledky v článku.

Tristan Sýkora: Ochcaný kapesník, 8a

Cez víkend si 11-ročný Tristan Sýkora zdvihol svoje lezecké maximum prelezom referenčného pribratislavského 8a - Ochcaný Kapesník na Alternatívnej stene.

Kalvaria cup 2017 – 8.10.

Ahojte, radi by sme Vás pozvali na 10. ročník lezeckých pretekov na Kalvárii v Nitre. Preteky s priateľským nádychom sa budú konať 16.9. 8.10. a štart bude o 10:00. Preteky sú rozdelené na 2 časti: 5 hodinový lezecký maratón a lezenie na rýchlosť. V prípade zlého počasia sa akcia presúva na najbližšiu vhodnú nedeľu (15.10.) – info o prípadnom presune bude na našej stránke.

Kubo Kováčik zopakoval Silbergeiera, 8b+

Aj napriek nepriazni počasia a dvom mokrým dĺžkam sa nakoniec dvojici Kubo Kováčik a Ondrej Ďoubal podarilo zopakovať legendárnu cestu Beata Kammerlandera Silbergeier, 8b+ v Rätikone. Okrem ťažkého old-school platňového lezenia je cesta odistená síce bezpečne, ale rozhodne nie zbytočne často. Gratulujeme!

Majstrovstvá Slovenska v boulderingu detí

5. kolo Slovenského pohára lezenia detí SHS James. Pozývame všetkých priaznivcov BOULDERINGU na preteky Majstrovstvá slovenska v boulderingu detí, ktoré sa budú konať 21.10.2017 na bouldrovke v Lanovom centre OUTDOORPARK!

Pozvánka: Poprad Festival Cup

Už tradične sa v Poprade v rámci sprievodných podujatí už 25. ročníka MFHF uskutoční aj pretek v boulderingu! Zapíšte do kalendára 14.10., viac info v článku.

<< < 1 2345 > >>
Spolu 3186 v 319 strankach.