Umelé steny

Zoznam, reportáže, oznamy, akcie z umelých stien.
Rubrika

Boulderoom

2 článkov

<< < 1 23 > >>
Spolu 30 v 3 strankach.

Nová stena v Košiciach

V Košiciach je v prevádzke nová lezecká stena. Stenu realizovala partia Mareka Repčíka z firmy Anatomic a jej prevádzku zastrešuje Rozlomity klub. Parametre steny sú: - lezecká stena, výška do 10 metrov, plocha 420m2, max previs 8m, počet chytov cca 2200, počet línií 28, aktuálny počet ciest 50 (každým dňom nejaká ďalšia pribudne). Bouldrovka: plocha 200m2, výška do 4,5m, počet samostatných značených bouldrov 20, celkový počet chytov cca 550 (aktuálne dopĺňame až do stavu viac ako 1000).

SmallWall - Sokolovňa v Prievidzi

Pred koncom nového roku sme o malej umelej stene v Prievidzi - Sokolovni a jej lezeckom klube HK Baník, uverejnili krátky dokumentárny film, ktorý sa zaoberá problematikou malého miestnoho klubu a stienky a samozrejme aj komunity, ktorá je so všetkým spojená. 

 

Deň detí v K2

Deň detí v K2 2.6.2013Pozývame všetky deti a ich rodičov v nedeľu 2.6 na Lezeckú stenu K2-Bratislava. Od 10:00 do 17:00 pre Vás pripravíme super program!

LEZECKÁ LIGA!

Skončilo sa 1. kolo LEZECKEJ LIGY.

Výsledky, informácie o druhom kole a čo to vlastne LIGA je nájdete v tomto článku.

 

Recenzia: Lezecké centrum K2 + rozhovor

Otvorenie novej haly v Bratislave je dlho očakávaná a odkladaná udalosť, preto sme si cez víkend 8.2. neodpustili ísť na obhliadku a prinášame recenziu čo môžete čakať a čo nie. Aké sú mýty a realita? Spýtali sme sa za Vás aj na ďalšie plány.

Lezecká stena K2-Bratislava

-PR- Otvorenie už čoskoro!!!  Koncom januára sa otvorí nová stena a nebude to žiaden priemer! K2-Bratislava s plochou 1400m2 (lano) + 200m2 (bouldrovka) a výškou 15,5m bude už pri otvorení najväčšia a najvyššia stena na Slovensku.

T2 Boulder Arena

-PR- Srdečne Vás pozývame do nového lezeckého centra T2 Boulder Arena v srdci Košíc! Nájdete nás v areáli Štúrovej 44, kde máte možnosť vyskúšať a poliezť nové bouldre. Otvorené v testovacej fáze už od 19.3.2012 denne v čase 14,00-19,00 hod. (pondelok-piatok). PRVÝ VSTUP ZDARMA! Tešíme sa na vašu návštevu.

http://t2boulder.sk/

ROKODROMO PRI KOŠICIACH MA NOVÚ TVÁR!

     Rokodromo je cvičná umelá skala pri Košiciach , ktorá sa nachádza na začiatku Čermelského údolia v smere z Košíc. Komplex rokodromo bol postaveny v roku 1987 a v súčasnosti je v správe horolezeckého oddielu Metropol v Košiciach. Aj keď v pôvodnej stavbe boli zamurované istenia v podobe niekoľkých kruhov, nedávno vznikla myšlienka komplexného preistenia Rokodroma. Vypracoval sa predbežný návrh istenia, počet ciest a spôsob istenia. Založením témy na stránke www.climb.sk sa našli ochotní sponzori vrátane www.climb.sk a začalo sa pracovať.

 

Nová bouldrovka v Zlatých Moravciach

19.októbra bola uvedená do prevádzky nová bouldrová stena v Zlatých Moravciach. V priestoroch Strednej odbornej školy technickej, na ul. 22.mája (pri autobusovej stanici) je zatiaľ dokončených necelých 100 m² lezeckej plochy, časom pribudne ešte ďalších 70.

Bouldrovka v BB otvorená pre verejnosť

Pretože sa mi letos nepodarilo presvedčiť statiky a vonkajšiu vysokú stenu postavíme až na jar, nechcel som bystričanov pripraviť o najvyšší počet chytou na horolezca a konečne som otvoril svoju domácu bouldrovku ( za ukrutnej radosti mojej manželky ) pre verejnosť.
<< < 1 23 > >>
Spolu 30 v 3 strankach.