Ochrana prírody

<< < 1 2 > >>
Spolu 16 v 2 strankach.

Obmedzenie lezenia na Pajštúne

Kvôli ochrane dravcov je dočasne do konca marca obmedzené lezenie na Pajštúne medzi cestami Polmesačná špára a Ľavý Comici. Na Pajštúne sa, prosím, správajte ticho a pod stenou nezakladajte oheň. O zrušení zákazu vás budeme informovať. Ďakujeme za pochopenie!

Výnimka pre pravý breh Labského údolí

Ako sme prednedávnom informovali, pravý breh Labského údolí vrátane skalnej oblasti sa stal súčasťou národnej prírodnej rezervácie Kaňon Labe. Práve dnes nadobudla platnosť výnimka, ktorú ČHS pre svojich členov, a členov partnerských organizácií (teda aj SHS James) vybavil.

Osveta: Odpadky pod skalami

Drobná výzva pre všetkých lezcov: Pri odchode z oblasti prosím zoberte smeti. Minimálne tie po Vás. Hádam všetci sme sa po prečítaní niečoho tak samozrejmého pousmiali. Správy od domácich z obľúbenej rakúskej oblasti Adlitzgräben (Semering) však hovoria o možnosti uzavretia tejto oblasti majiteľom pozemku najmä z tohto dôvodu. Zamyslite sa prosím pri odchode, či zdvihnutie pár papierikov pri odchode, aj keď ste ich tam nenechali vy poškodí Vaše ego natoľko, že to stojí za potenciálne zavretie tejto skvelej oblasti.

Spanie v Črnom Kale

V nedelu rano nas pri spani v Crnom Kale budi policajna hukacka. Prospelo to, lebo uz aj tak bolo neskoro (asi 9) a teda cas vyrazit na skaly. Boli sme slusne upozorneni, ze v celom slovinsku plati zakaz spania mimo kempov, pokuta 100e na hlavu.

Výnimka pre Súľovské skaly

Krajský úrad životného prostredia v Žiline povoľuje vykonávať horolezeckú činnosť (v území s 5. stupňom ochrany) na území NPR Súľovské skaly.

Mádžo a piesok

Valná hromada ČHS schválila zmenu stanov spolku, z ktorých sa vypúšťa zákaz používania magnézia v pieskovcových oblastiach. Čo to pre nás znamená? Viac v článku.

Fejtón: Ochrana Prírody

Milí priatelia, v dnešnom príspevku Vám chcem priblížiť prácu ochrancov prírody. Medzi nami, lezcami a ochranármi totiž vznikla akási nevraživosť. A práve proti tejto zbytočnej nevraživosti, ktorá nemá miesto medzi milovníkmi prírody (za ktorých sa obe skupiny považujú), chcem bojovať silou svojho pera (teda klávesnice).

Členovia OeAV nesmú na chránené skaly

Podľa správy, ktorú uverejnil český lezecký portál lezec.cz členovia rakúskeho a nemeckého horolezeckého zväzu nesmú na skaly v chránených oblastiach v českej republike, pokiaľ nie sú členom inej organizácie UIAA. Informoval o tom Český horolezecký svaz. Tento fakt sa však týka aj nás. Výnimky sú totiž slovenským horolezeckým spolkom JAMES vybavované pre členov spolku a partnerských organizácii UIAA. Keďže rakúsky a nemecký zväz z UIAA vystúpili pre výhrady k fungovaniu.

Brigáda na Alternatívke

Aktualizácia. Už túto sobotu! Termín brigády na Alterrnatívke nadobudol reálnu podobu. Brigáda sa uskutoční najbližší víkend, tj. v sobotu 28.6.2008. Stretneme sa na Alternatívke o 10:00. Otázky, návrhy a pripomienky napíšte do diskusie, alebo na alternativka@climb.sk. Ak máte možnos? prineste si so sebou náradie: lopatu, rý?, pílku, kladivo.Dočasné obmedzenie na Beckove

Dočasné obmedzenie prístupu na Beckov spomínané v článku Prístup na Beckov na oficiálnej spolkovej stránke sa pod?a informácií od domácich lezcov predlžuje o čosi dlhšie (článok uvádza do 20.6.). Tráva, ktorú noví majitelia kúrie vysadili sa zakoreňuje o čosi dlhšie ako sa očakávalo a aby sa nezničila, je potrebné nechodi? do časti skaly od bránky (Pizza, 9-) po cestu Terorista, 8+. O obmedzení informuje cedu?a, ktorú však z času na čas niekto prehliadne. V záujme zachovania dobrých vz?ahov s majite?mi pozemku prosíme všetkých o dodržiavanie dočasného obmedzenia.
<< < 1 2 > >>
Spolu 16 v 2 strankach.