Recenzie

Recenzie a odporúčania lezeckého materiálu, oblastí, publikácií a médií.
 
Spolu 8 v 1 strankach.

Test: Istítko Camp Matik

Do rúk Hanibal tímu sa dostala na vyskúšanie novnika medzi istiacimi pomôckami od talianskej spoločnosti Camp. Po dôkladných testoch tu máme pár názorov, ktoré vám toto istítko predstavia asi lepšie než niektorí predavači v outdoorových obchodoch :)


Nový sprievodca pre San Vito Lo Capo

Sicílska oblasť San Vito Lo Capo je pomerne mladá, ale rýchlo sa dostáva do svetových lezeckých máp. Úžasné scenérie, kľud a neolezená kvalitná skala priťahuje čím viac ľudí aj zo slovenska. Pred pár dňami vyšiel vo vydavateľstve Versante sud nový sprievodca s 850 cestami (o 60% viac ako staršie vydanie).

Pokračovanie procesuálneho projektu BIVAK z Nórskeho Jossingfjordu

 

Umelecký projekt slovenského horolezca a sochára Štefana Papča bol pre úspech premiestnený do Nórska ...., web kamerou môžete bivakujúceho horolezca sledovať vnútri článku.

Progression movie


Chris Sharma, Tommy Caldwell, Patxi Usobiaga, Daniel Woods, Alex Honnold, Kevin Jorgeson and Adam Ondra... treba pisat viac?

Predpokladam, ze vacsina z nas uz mala moznost vidiet lezecke diela z produkcie BigUP Productions a nazvy ako Dosage, Rampage, Pilgrimage a pod. su vsetkym zname. Po poslednej Dosage som dlho cakal na dalsie pokracovanie a ked som pocul o Sharmovom preleze Jumbo Love, moja nedockavost sa len stupnovala. Minuly tyzden som s potesenim zistil, ze svetlo sveta uzrelo dalsie skvele dielko, mozne pokracovanie Dosage s nazvom PROGRESSION a kedze som tu o nom este nevidel ziadnu zmienku, dovolim si napisat par slov resp. prelozit par riadkov o tomto v skutku nadhernom diele, tu su:

Úspešné jarné HoryZonty

Jarné kolo festivalu dobrodružných filmov HoryZonty majú organizátori úspešne za sebou. Aj napriek dobrému počasiu si podujatie našlo u Trenčanov dostatočnú podporu.

Lezecké tréningy v Bratislave

Máte dieťa a radi by ste aby s vami zdielalo vašu vášeň? Chcete mať z neho ďalšie lezecké "wonderchild" alebo len chcete aby sa sa hýbalo a mali ste si s kým ísť na staré kolená zaliezť? V Bratislave sa venujú detským lezeckým tréningom 3 detské kluby: Aupeak Team, Boulderoom Team a klub okolo Lezeckého centra Vertigo. Vo vnútri článku nájdete najdôležitejšie informácie a kontak na tieto kluby.

Bivak

Aktualizácia. Umelecký projekt Bivak je zasadený do prostredia Vysokých Tatier, konkrétne na hrebeň Lomnického štítu.
 

Eddy - jednoducho a bezpečne

Eddy, od výrobcu horolezeckého materiálu Edelrid, je revolučné istiace zariadenie pre športové lezenie pre skúsených aj začínajúcich lezcov. Eddy nepotrebuje ve?a vysvet?ovania a v jeho jednoduchosti sa skrýva bezpečnos?. Kontrolované spúš?anie s bezpečnostným brzdovým systémom zabraňuje takzvanému „spanikárenému zatiahnutiu“, ktoré často vedie k vážnym nehodám. Eddy tak poskytuje maximálnu bezpečnos? pri lezení na top rope aj pri ?ahaní ciest, kedy lezcovi dokážete ve?mi plynule a ?ahko povoli? lano. Môžete ho používa? na laná priemeru 9mm až 11mm.
 
Spolu 8 v 1 strankach.