Pozvánka

Pozvánky na zaujímavé akcie.
Rubrika

Filmový festival

Pozvánky na filmové festivaly.

42 článkov

Preteky

Pozvánky na preteky.

131 článkov

<< < 1 2345 > >>
Spolu 115 v 12 strankach.

Pozvánka: Kalvária cup 9.9.2018

Pozývame vas na lezecké preteky v Nitre - na Kalvárii.
Pre lezcov je pripravený lezecký maratón a následne 1 cesta na rýchlosť.
Verejnosť si môže zadarmo vyskúšať ľahkú cestu, ktorá je vhodná aj pre deti. Budeme mať aj prichystaný SlackLine ;)
Začiatok 9:59
štartovné: dobrá nálada
GPS súradnice 48.296414, 18.088240

Pozvánka: Slnko na skalách 5. - 9.9.2018

Srdečne Vás pozývame na 4. ročník outdoorového festivalu pod holým nebom. Slnko na Skalách sa teší vždy veľkej obľube. Aj tento rok sme pre Vás pripravili zaujímavý program v prekrásnom kempe na Slnečných skalách. Festival začína v stredu a štvrtok v kinosále MsÚ v Žiline a pokračovať bude víkendovou nádielkou v kempe. Pripravený bude aj animačný program pre deti, rôzne sprievodné programy a workshopy. Tešíme sa na Vás.

Skialpinizmus v Kazachstane - prednáška 24.1.

Počas zimnej sezóny sa v PB nevenujú len preliezaniu na prekližke (aj keď aj tú majú parádne spravenú). V stredu 24.1.2018 o 20:00 sa totižto v priestoroch lezeckej steny HK Manín uskutoční prednáška Petra Kollára: Skialpinizmus v Kazachstane. Viac info sa dozvieš v pozvánke!

Zároveň upozorňujeme, že tento deň bude stena otvorená len do 19:30

Kalvaria cup 2017 – 8.10.

Ahojte, radi by sme Vás pozvali na 10. ročník lezeckých pretekov na Kalvárii v Nitre. Preteky s priateľským nádychom sa budú konať 16.9. 8.10. a štart bude o 10:00. Preteky sú rozdelené na 2 časti: 5 hodinový lezecký maratón a lezenie na rýchlosť. V prípade zlého počasia sa akcia presúva na najbližšiu vhodnú nedeľu (15.10.) – info o prípadnom presune bude na našej stránke.

22. tradičný súľovský zraz

Už po 22. raz sa budú lezci z blízka aj z ďaleka stretávať v bludisku zlepencových veží na Súľove, tento rok 3. a 4. júna. Nebude chýbať pohoda a dobrá nálada, o ktorú sa okrem účastníkov v skalách postará aj večerný guláš grátis (pre prvých 100 rýchlych/lenivých) a tradične aj páni virtuozi so Sherpa Bandu. Dobre počasie si snáď nájde čas a príde tiež. 
Tak neváhaj, zapisuj do kalendára a tešíme sa na teba 3. a 4. júna na Súľove!

Kevin Jorgeson: Dawn Wall v PB a KE

Spoločne s Adamom Ondrom sa na festivale Hory a Mesto ako jeden z hlavných hostí predstaví aj americký lezec Kevin Jorgesson. Kevin je univerzálnym lezcom, medzi jeho najznámejšie výkony patrí napríklad prvý voľný prelez Dawn Wall spoločne s Tommym Caldwellom, prvovýstup highballu Ambrosia V11 (8A) či prvé opakovanie najťažšej tradičnej cesty britských ostrovov The Groove E11. Na festivale bude prednášať práve o spomínanej Dawn Wall, ešte donedávna jednej z posledných nezdolaných výziev yosemitského údolia. Ak však práve v dobe festivalu nemôžeš či nestihneš prísť, netreba zúfať. Kevin na Slovensku pobudne a kúsok dlhšie, aby si zaliezol na Súľove a zároveń znovu povedal o preleze, ktorý začiatkom roka 2015 zaznamenal veľkú pozornosť nie len lezeckej, ale aj širokej verejnosti. Viac info ohľadom Kevinových prednášok v hale HK Manín v Považskej Bystrici a lezeckej stene Rozlomity v Košiciach nájdeš na plagátoch! (c) Corey Rich

Pozvánka na 10BOY a prednášku Adama Ondru o Dawn Wall

Už čoskoro bude v Brne, Prahe a Ostrave prebiehať prednáška Adama Ondru o Dawn Wall ako aj lezecký desať boj pod taktovkou nielen Adama, ale aj bratov Stráníkovcov. Ak máte čas, tak choďte určite pozrieť!

Tradičný horolezecký zraz na Súľove

Lezeckej a horomilnej verejnosti oznamujeme: "Už 20. ročník TRADIČNÉHO HOROLEZECKÉHO ZRAZU na SÚĽOVE bude!!!"
Zase tradične cez prvý júnový víkend (5.-7. jún), tradične na skalách a v krčme u Aničky Bušovskej podvečer.

HUDY Tatry Boulderblast 2014

Báli ste sa, že tento rok Boulderblast nebude? Zbytočne! 90. Jamesácky THT bude nadupaný zábavou a bouldristi pri tom musia byť samozrejme tiež, tento rok za podpory HUDY sportu. Povalu už máme rezervovanú, do kade pomaly nalievajú rosé a tatranská žula sa už otriasa od lišajníkov, aby sme ju mohli dotvoriť mádžom, potom a krvou.

<< < 1 2345 > >>
Spolu 115 v 12 strankach.