Video

Lezecké videá
<< < 1 234 > >>
Spolu 39 v 4 strankach.

Video: Jonathan Siegrist v La Ramble (5.15a)

La Rambla (5.15a) je dnes už legendárna cesta a tu je pekné video z jej prelezu lezcom Jonathanom Siegristom.Prajeme pekný víkend plný prelezov!  

 

Video: Bezruké lezenie

Každý z nás určite počul vetu "požívaj nohy!" najmenej stokrát. Často sa nohy pokladajú za omnoho dôležitejšie ako chyty, a aj keď sa to mnohokrát nezdá, dobrý stup môže byť kľúčom k prelezu dlho vysnívaného projektu. Britská lezecká legenda Johnny Dawes ale túto teóriu o dôležitosti nôh posunul na celkom iný level - začal liezť bez rúk!

Video: Sasha DiGiulian na Súľove

Jedným z hlavných hostí tohtoročného festivalu Hory a mesto bola tiež Sasha DiGiulian. Maťo Krasňanský ju zobral liezť na Súľov a trochu ju vyspovedal. Viac v nasledujúcom videu.

Alex Megos - Lucid Dreaming 8C

V januári spravil mladý nemecký talent Alex Megos len druhé opakovanie bouldra Lucid Dreaming V15 (8C) v americkom Bishope. Boulder z dielne Paula Robinsona sa pred Alexom podarilo zopakovať len Danielovi Woodsovi. Ide o brutálnu trojchytovú sekvenciu po lištách a mikrostisku v previse a dolezom za cca 7A+, síce už v položenom, ale zato v celkom vysokých sférach (o čo horšie, keď máte mokré stupy). Lucid Dreaming je Alexov zatiaľ najdlhšie trvajúci bouldrový projekt, keďže ho dokopy projektoval 11 dní a radosť z prelezu prirovnáva k tomu, keď preliezol Action Direct (legendárne 9a od Wolfganga Gulicha vo Frankenjure). Z jeho kriku a odhodeného mádžo pytlíku na vrchu kameňa je to celkom zreteľné...

Veď posúďte sami! 

Will Gadd a video z prelezu cesty Overhead Hazard M13+

Pozrite si video z dielne Red Bullu o preleze jednej z najťažích mixových ciest na svete.

Video prelezu najťažšej dĺžky Dawn Wall

14. januára 2015, Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson spravili prvý voľný prelez cesty Dawn Wall na yosemitský El Captain. Toto video zachytáva charakter lezenia v najťažšej dĺžke v obtiažnosti 5,14c (8c+) a Tommyho výkon pri jej preleze.

Beat Kammerlander má novú cestu v Burser Platte - Drei Siebe 8b

Nedávno sa podarilo Beatovi Kammerlanderovi vyliezť novú cestu v jeho "rodnej" oblasti Burser Platte. Cesta má obtiažnosť 8b a predstavuje to naj z platňového lezenia. Beat vám vo videu v krátkosti túto cestu predstaví a budete mať zároveň možnosť sa zblízka pozrieť, čo platňové lezenie v tejto obtiažnosti znamená.

Mélissa Le Nevé prelieza Wallstreet 8c

Mélissa Le Nevé sa postarala o prvý ženský prelez legendárnej cesty Wallstreet 8c vo Frankenjure. Cestu ako prvý preliezol Wolfgang Gullich v roku 1987, čím posunul latku vtedajšieho lezenia o ďalší stupeň. A trvalo dlhých 27 rokov, kým tento lezecký míľnik bol pokorený ženou - Mélissou La Nevé.

Pozvánka na Petzl RocTrip 2014

Ako každý rok, tak aj tento sa pripravuje lezecká tour (tento krát po Európe) pod taktovkou spoločnosti Petzl. Ak máte záujem, tak na konci videa nájdete zoznam oblastí, ktoré budú cieľom tohtoročného Petzl RocTripu.

Video : Ola Taistra - Mind Control, 8c (8c+)

Pozrite si video polskej lezkyne Alexandry Taistry z prelezu cesty Mind Control, 8c...

<< < 1 234 > >>
Spolu 39 v 4 strankach.