Climb! Fun

Vtipné články s lezeckou tématikou
 
Spolu 10 v 1 strankach.

Nové vydanie Smiechu na lane od Ivana Baja

Nové vydanie legendárnej knižky horolezeckého humoru. Boli časy, keď lezci liezli všade vo vibramkách a boli uviazaní len s lanom okolo hrude za pomoci dračej slučky. V tých časoch sa zlanovalo s lanom prehodeným cez rameno a podvlečeným pod pazuchou. Expresky ešte neexistovali a istiacich bodov bolo poskromne - najčastejšie to bývali statočne zatlčené skoby. V tých časoch, alebo ešte pred nimi, začínal liezť Ivan Bajo. Najprv chodil medzi woodcrafterov do Školy lesnej múdrosti, čo bolo čosi ako spolok mladých turistov. Písali sa 50-te roky a woodcrafterov vtedajší režim stupídne rozpustil.

Zvýšenie výkonu

Už môj obrázok Vám mohol napovedať o aké služby sa bude jednat....Stránka zatial nieje spustená, ale zanedlho sa spustí podľa záujmu. Bude možné prirobiť jeden až tri prsty (lubovoľné). Cena bude záležať od počtu prstov. Najdrahší bude palec, a najlacnejší malíček (pochopiteľne). Poprípade je možne aj odstrániť niektoré prsty a tým zredukovať hmotnost vášho tela. 

Tréning majstrov

Konečne poriadne tréningové video !!!!!!! 

Lezecké desatoro

Poznáte to. Leziete, bojujete v ťažkom mieste ako o život a dobrý kamarát alebo istič v nádeji, že vám pomôže, na vás zakriči spásonosnú radu. A vy, buď v záchvate smiechu alebo v absolútnej rezignácii padáte.

 

Komáre cicajúce laktát

Francuzski vedci vyvinuli novu generaciu komarov, ktore sa miesto krvi zivia kyselinou mliecnou - odpadovym produktom metabolizmu pri svalovej praci bez dostatku kyslika. Prave kyselina mliecna je zdrojom problemov pri lezeni vytrvalostnych ciest.

Komix: The HULK na dovolenke

Čo robí The HULK na dovolenke? Ako sa dostal do španielska? Ako to, že má prelezená prsty? A prečo to madlo nedržalo? A čo na to Jánošík?

Opäť niečo z amatérskej produkcie... ;-)

...už ani neviem kedy boli tie preteky v Ostrave, ale aj tam kluci zachytili pár záberov.

Nový rekord v zhyboch má Jan Kareš

Pod?a informácií z www.lezec.cz sa cez víkend Jan Kareš stal novým držite?om svetového rekordu v počte zhybov za jednu hodinu - spravil ich 765, čo vychádza 12.75 zhybu za minútu.

"Dozasmiatia, priatelia :-) "

Minule sa nám prihodila zaujímavá vec. Spali sme v klenbe na Turniskách, keď nás prebudili vedecké konštatovania turistov stúpajúcich k vežiam. Tvrdenie "...a tam si dávajú tie také skoby, po ktorých potom šplhajú, aby sa nezabili!" , to sa ešte dalo v polospánku prekusnú?. Lenže potom zazneli slová týchto fundovaných členov výpravy, ktoré ma už definitívne prebrali k životu.. "Heééj, heeeéééj, psss????t! Tu spia ?udia, tak psss???t!" "Ale veď to nie sú ?udia, to sú horolezci, Jožko! "

Bouldrová mimikografia

Ak sa občas túlate po lese kde sú roztrúsené rôzne ve?ké balvany a kde sa nachádza kde tu nejaký biely f?ak po bielom prášku, môže vás občas vystraši? zvláštne sa tváriaca postava prilepená na tom-ktorom šutri. Ako sa správa? pri stretnutí podobného druhu a čo znamenajú jednotlivé výrazy tváre?
 
Spolu 10 v 1 strankach.