Bouldering

Bouldering.
<< < 1 2345 > >>
Spolu 150 v 15 strankach.

Sprievodca na pieskovcové kamene Makita

Boulderingový sprievodca na Makitu - pieskovcové kamene na Moravsko-slovenských hraniciach, ver. 1 na stiahnutie za 0 EUR Makita, Makita-Zbrojnica a Makita Šulíkovec, dokopy 100 prelezených pieskovcových bouldrov od 3 do 7C s prevahou 6A-6C. Zakreslené sú aj projekty, niektoré už majú aj meno - sú vačšinou vyčistené ale neprelezené - buď nevladzeme, bojíme sa alebo len nebol čas. Ak sa podarí niečo z projektov preliezť, alebo vyčistiť, objaviť nové kamene, dajte prosím vedieť. Klasifikácia sa samozrejme musí trochu utriasť, je možné že nám niečo ušlo.

Brutál cup 2017 (upravené) - Výsledky

Pozývame vás na legendárny Brutal cup ktorý bude tento rok už iba na Povale, no núdza tu o lezecké problémy určite nebude

Prvé 8A pre Pavla Kratochvíla

Včera (20.7.) krátko pred polnocou vybojoval slovenský juniorský reprezentant Pavel Kratochvíl svoje prvý boulder za 8A, Smith Venner, v nórskej oblasti Briksdal. Pavel ďalej mieri na sever do Flatangeru, tak formu snáď pretaví aj do hodnotných prelezov s lanom.

Marcový Fontainebleau s Climbing Busom

Po prvej návšteve Fontáča v máji 2015 by som nepovedala, že sa sem dostanem znova, keďže moja práca mi umožňuje dovolenku hlavne v letných mesiacoch. Nesmelo som sa opýtala Tomasa, či má na marcový termín 2016 ešte miesto a následne ma šéfová pustila bez problémov. Super, posledné (či prvé?) sedadlo v Climbing buse je moje.
V podstate som vedela, že sa teším na lezenie a na krásnu prírodu okolo akýchsi šutrov. Netušila som, čo na strach povie moja hlava, keďže vlani bola ona príčinou môjho nelezenia. (Íst do Fontáča a neliezť, wtf?)

Boulder Prásk vol.2

Lezecké kung fu! Fakt ! Nekecám !

Pripravujeme pre Vás druhé kolo piatkového Boulder Prásk vol.2. Všetci ste očakávaní 18.03. o 18:00 pod bouldrovkou na Lezeckej stene K2.

ThinkBIG!USA2016 - Záverečný maratón

Niekedy to proste tak býva, že keď sa zameriate na jeden projekt, po jeho vylezení si uvedomíte, ako vlastne málo ste vyliezli iných pekných bouldrov. Preto keď idem niekde prvý krát, nestrávim v žiadnom bouldri viac ako hodinu. Ďaleké destinácie do ktorých v poslednom čase chodím sú však už iné. Už sa nedá naliezť cez deň 10 pekných ľahkých bouldrov. Už sa treba len rozliezť a pustiť sa do restov z minula.

ThinkBIG!USA2016 - Lezecká mandala

Život je jedna veľká mandala. Každý z našich zážitkov je zrnko piesku. Tie zrnká majú rôzne farby a tvary. Pomaly sa kopia a ukladajú podľa, nie jasne rozoznateľných pravidiel a vytvárajú rôzne útvary a obrazce. Je to ako gigantická koláž fotografií, ktorá sa nám tvorí v hlave, časom sa mení a prikrášľuje. Tie silnejšie zážitky okolo seba sústreďujú ostatné zrnká a vytvárajú tak jasnejšie obrazce, ktoré sa zvyknú v celej mandale opakovať znova a znova ako sa na príbeh spomína a prerozprávava sa. 

ThinkBIG!USA2016 - 3500 míľová okluka do Bishopu

Sú miesta, na ktoré sa proste rád vraciam. Nie je to len kvôli dôvernej známosti prostredia a atmosféry, ale aj preto, že zakaždým v tom známom nájdem aj niečo nové, možno až prekvapivé. Nech už máte politický a spoločenský postoj k USA akýkoľvek, navštíviť západ Spojených štátov, by som odporúčal aj zarytým odporcom kapitalizmu. Pretože, ak si ten (kapitalizmus) odmyslíme je západ nabitý prírodnou krásou, úplne odlišnou a pre nás dosť exotickou na to, aby sme chodili po Národných parkoch s otvorenými ústami medzi davmi japonských turistov. 

<< < 1 2345 > >>
Spolu 150 v 15 strankach.