Lezecké začiatky:
David Lama sa narodil v roku 1990 v Rakúsku. Otca má z Nepálu a mama je z Rakúska,kde aj žijú.
S lezením začal v roku 1996, keď sa ako 6-ročný chlapec dostal do letného tábora pre deti, ktorý organizoval rodinný priate? Peter Habeler - člen prvej expedície na Mont Everest (8848 m.n.m.) bez kyslíkových prístrojov (1978). Tu sa prejavil Davidov talent pri lezení ciest klasifikácie okolo 2b. Jeho rodičia sa preto rozhodli nájs? pre malého Davida trénera. Cez známeho jeho matky sa síce dostali k trénerovi,ale ten bol ve?mi skeptický pre Davidov nízky vek. Keď však videl, ako malý Lama lezie, uvedomil si, že má talent a začal ho trénova?. Rovnakého trénera má Dávid dodnes. V mladosti David trénoval len pre zábavu,ale postupne sa tréning stupňoval a bol zameraný na vyhrávanie sú?aží a prekonávanie ?ažkých ciest.
David Lama na skalách
David Lama - mladý rekordér
05.05.2007 21:07:44koľko mal Ondra keď preliezol prvé 8c??
Re: David Lama - mladý rekordér
05.05.2007 21:42:38podla informacii o prelezoch na 8a.nu (rok prelezu cesty danej klasifikacie) a fakte, ze A. Ondra sa narodil v roku 1993 to znamena:<br /> 8b+,8c,8c+ aj 9a ... vo veku 13 rokov <br /> <br />
David Lama - mladý rekordér
05.05.2007 22:18:25kto mi chce trenovat dceru...najvyssi cas za chvilu ma 6
David Lama - mladý rekordér
06.05.2007 09:57:34ze som nezacal trenovat skor... :(
David Lama - mladý rekordér
09.05.2007 19:37:53Okrem toho mladý rekordér vyhral minuloročnú súťaž <a href="http://www.climb.sk/view.php?cisloclanku=2007010201"> DrinkMaster </a> - kto sa viac scápe na after party po sveťákoch. Viz. <a href="http://www.climb.sk/view.php?cisloclanku=2007010201">článok z minulého roka</a>.