Interview

Rozhovory s osobnosťami slovenského a zahraničného lezenia.
<< < 1 23 > >>
Spolu 27 v 3 strankach.

Výučný list Peťa Macúša

Byť učňom nie je med lízať. Ste noví, starší na vás pozerajú z výšky, a to nevravím o tej hromade nových vecí a postupov, ktoré si musíte zapamätať. Ešte aj majster vás zvozí za každú hovadinu. Sú ale takí, ktorí sú ochotní si cez celý ten proces prejsť, len aby sa sami mohli stať majstrami. A jedným z nich je aj Peťo “Maco” Macúš, ktorý túto jar dokončil svoju výuku ako Mäsiarsky učeň

Rozhovor: Miška Izakovičová

V sobotu si Miška Izakovičová na Alternatívnej stene vyliezla Ochcaný kapesník, 8a. Tak sme ju trochu vyspovedali o ceste, lezení a živote vôbec.

Motivácia

Motivácia. Bez nej to v lezení nejde. A keďže sa tá moja na chvíľu vytratila, tak som sa v snahe o jej znovunájdenie, rozhodla opýtať  na ňu ľudí, ktorí lezú dlho, lezú dobre a možno inšpirujú nielen mňa, ale aj vás...

Kubo Kováčik, Lenka Mičicová, Dušan Beránek, Paľo Packo, Martin Krasňanský a Kristýna Ondrová o motivácii v lezení...

Rozhovor : Richard Nyéki

Riči je slovenský lezec, ktorý celý svoj život prispôbil svojej veľkej vášni, lezeniu. Je známy práve svojou univerzálnosťou – bouldre, hory, ľady, viacdĺžkovky, skalky. Všade je doma, a na relatívne slušnej úrovni. Je členom slovenského reprezentačného družstva a za svoje výstupy v horách je takmer každoročne ocenený karabínou.

Rozhovor – Ďuri, Mano a Pepi... o drytoolingových pretekoch

10. januára odlieta do kórejského Cheongsongu trojica Slovákov, kde cez víkend 14-15.1 prebehne prvé kolo pretekov svetového pohára v ľadovom lezení. Maťo (Mano) Grajciar, Pepi Leško a Ďuri Švingál budú hájiť slovenské farby na dvoch kolách – v Kórei a hneď nasledovne v švajčiarskom Saas Fee. Ako sa k drytoolingu dostali, ako trénujú a ako vlastne žijú?

Tomáš Pilka: Nic není jednoznačné

Tomáš 'Svišť' Pilka je živou legendou českých a slovenských skál. Okrem iného autorom Absolutního vědomí, 10+ na Beckove, ktoré bolo dlho jednou z najťažších ciest na Slovensku. Ako vianočný darček Vám prinášame podnetný rozhovor moravských lezcov so Svišťom o lezení, živote, dobe a vôbec.

Upozornenie: Text je ponechaný v autentickej podobe a nie je vhodný pre deti a mládež.

Rozhovor: Markus Bendler, svetová ľadová ikona

Zima je už za dverami a my vám prinášame zaujímavý kratučký rozhovor a videjko s ľadovou ikonou Marcusom Bendlerom.

Rozhovor : Pavol Rajčan

Má 33 rokov. Je jedným z najúspešnejších slovenských lezcov v drytoolovom a mixovom lezení. Na konte má najťažšie mixové cesty sveta. Okrem toho sa mu darí aj na skalách. Je členom reprezentačného družstva a držiteľom bronzovej karabíny. A už niekoľko rokov žije s rodinou v južnom Tirolsku.

Rozhovor : Ivan Žila, o reprezentácii

Dňa 19. 11. 2011 rozhodla komisia alpinizmu SHS JAMES o ocenení najlepších výstupov v roku 2011 a o zložení reprezentačného družstva pre rok 2012. Tak ako každý rok sa rozpútala na túto tému búrlivá diskusia. Prinášame vám rozhovor s predsedom komisie alpinizmu Ivanom Žilom o tom, ako a na základe čoho také reprezentačné družstvo vlastne vzniká.

Interview: Ramón Julián Puigblanqué

Pred približne 3 týždňami získal Ramón Julián Puigblanqué ocenenie La Sportiva Competition Award, čo je zhruba niečo ako lezecký Oscar ako uznanie za jeho úspechy na pretekárskej scéne počas roka 2010.

O niekoľko dní neskôr, po tom, čo výrazne vyšší Adam Ondra a Jakob Schubert padli vo finálovej ceste v dynamickom kroku do topu, maličký Ramón, s prevahou doliezol až do topu, a bez cvaknutej poslednej expresky, visiac iba na jednej ruke zdravil publikum. Toto bolo jeho druhé víťazstvo na Majstrovstvách sveta.
<< < 1 23 > >>
Spolu 27 v 3 strankach.