Bórová

Pred lezením skontrolujte aktuálny zoznam výnimiek a obmedzení na stránkach SHS James.
Prehľad
Štát: Slovensko
GPS:
Hodnotenie: 3.7083
Typ: Bouldering
Materiál: Vápenec
Popis:

POPIS:

Bórová je bouldrová ľahko dostupná obasť pri Handlovej, kde pás skál dosahuje výšku od 2 do 6 metrov. Materiál je vápenec. Väčšina bouldrov je silového charakteru, takže si tu skôr zalezú výkonnejší lezci.

PRÍSTUP:

Pozor zmena!

Dočasne sa musí parkovať na inom mieste! Parkuje sa pri vodárni v dedine ráztočno. Súradnice: 48.770184, 18.767947

Z tohto parkoviska sa šlape cca 15 minút. Z parkoviska hore kopcom po lúke (je tam stará zjazdovka). Po napojení na asfaltovú starú cestu pôjdeme doľava. Po niekoľkých metroch vidíme v malej pravotočivej zákrute po ľavej strane menšie parkovisko a po pravej strane malú skalku. Za ňou už by mala ubiehať lesná cesta doprava hore. Tou sa vidáme. Hneď po pravej strane už vidíme skaly.

Z hlavnej cesty medzi Handlovou a Ráaztočnom 10 min. Od auta pešo 2 min.

Pokiaľ prichádzame smerom z Handlovej, tak kúsok za Handlovou (cca 800m) bude za jazdeckým klubom Navaho odbočka vpravo. Pokiaľ prichádzame od dediny Ráztočno, tak sa odbočka nachádza 850 metrov za dedinov (pochopiteľne to bude teraz odbočka doľava pred jazdeckým klubom Navaho). Akonáhle odbočíme, prejdme popod tunel. Hneď za tunelom budú dve štrkové odbočky vľavo. My pôjdeme až druhou! Štrková cesta sa o nejakých 400 metrov zmení na betónovú. Pokračujeme po nej cca 5 minut (1km) až sa dostaneme na rovinku s výhladom na lúku a Ráztočno po ľavej strane. Pokračujeme ďaľej. Po 400 metroch (1min) sledujeme po ľavej strane rozšírenú trávnatú plochu na malej pravotočivej zákrute. Tu nechávame auto! Pešo prejdme 20 metrov ďaľej po ceste a hneď na pravej strane vidíme ubiehajúcu cestu hore kopcom do lesa. prejdeme po nej 20 metrov a popravej strane vidíme skaly.

V prípade potreby pomôcť oblasť nájsť volajte Petrovi Kuricovi. (+421908273446)

Mapa
Kedy sa lezie
Obtiažnosť prelezov
Najnovšie prelezy