Názory, polemika, vyhlásenia

Komlexné názory lezcov; námet na polemiku z oblasti lezenia, bezpečnosti, metodiky; vyhlásenia lezeckých inštitúcií a médií.
<< < 1 2 > >>
Spolu 16 v 2 strankach.

Zmiznuté laná na Medených Hámroch

To že sa na Slovensku kradne vieme asi všetci. Z niektorých činov ale aj tak rozumnému človeku rozum zastáva....

Slovenský pohár mládeže

Co by sa malo vediet o SPM. SPM v roku 2014 sa rozhodlo usporiadat niekolko dobrovolnikov tak ako aj po ostatne roky. Velmi si vazim vsetkych, ktori su ochotni pre decka pripravit preteky tohoto vyznamu alebo sa podielat na nich.Vkladaju do pretekov mnozstvo svojho casu a usilia a okrem dobreho pocitu neviem, co viac ziskavaju. Zodpovedaju vsak za to, ci sa bude pretekanie pacit detom, ci rodicia budu ochotni doprevadzat svoje ratolesti na zavody po Slovensku. Su zodpovedni za slovensku lezecku buducnost cize nase  lezecke deti.
Treba vsak poukazat na niektore slabiny,nedostatky, problemy a riesenia v SPM.

Projecting alebo, prečo sa vám možno zdajú bouldre vo Vertigu ťažké.

 

Hneď úvodom deklarujem, že tento článok je len bohapustou výhovorkou a pokusom o obhajobu neobhájiteľného. Postavili sme bouldre a postavili sme ich možno ťažké. Ani nie tak naschvál, ako tak nejak prirodzene. Kto nesúhlasí s niektorými žltými, vedzte, že ani my, ale zelené pásky nám došli a k modrým mala väčšina ďaleko. 

Vzťah k trvalým isteniam

Milí priatelia lezenia na skalách.
 

Som starší pán, leziem už štvrté desaťročie, a určité veci v lezeckom teréne beriem ako samozrejmosť, a do nedávnej minulosti som ani nemal dôvod o tom pochybovať. Ale vyzerá to tak, že doba sa mení, k lezeckej výstroji a lezeniu sa ľahko dostanú ľudia, ktorí nemajú ani zrnko základných lezeckých návykov a spôsobov.

Nity v ta3

Sa nam zase po dlhsom case zacala (zatial ) mensia debata www.tatry.nfo.sk/forum/msg/169.html

Platiť za lezenie?

Server 8a.nu prináša rozhovor s Arisom Theodoropoulosom, ktorý sa rozhodujúcou mierou pričinil o rozvoj lezenia na Kalymnose. V rozhovore spomína vzrastajúce problémy súvisiace s príliš veľkým množstvom lezcov na ostrove a navrhuje mnohé zmeny. Hlavným problémom je údržba a preisťovanie starých ciest a zriadenie záchrannej služby na ostrove (za posledné tri roky cca. 180 úrazov). Problémom sú však financie. 

Ad: Pestrý život alpinistu (Dodo Kopold)

Nazdar Dodo,

mohol by si svoje prelezy v Jure doložiť videom? Mohol by ho natočiť niektorý z tvojich spolulezcov Patxi, Adam... Tu nie sme v Karakorame a ak si myslíš, že ti to budeme  žrať, tak si na omyle.

Juro Repčík

Prikladám článok o prerode špičkového alpinistu na špičkového športového lezca. Zdroj: www.dodokopold.com

Inštruktor slovenský, inštruktor skalolezecký, či pseudoinštruktor? :)

Nepíše sa mi to ľahko, nemám z toho vôbec dobrý pocit a ver, že posledná vec, ktorá ma teší sú práve nasledujúce riadky. No niekedy treba urobiť aj "špinavú robotu", aby sa trochu rozprúdila diskusia a možno takýmto ofenzívnym spôsobom dospelo aj k nejakým záverom.

Stažení a výměna: GRIGRI 2

Mozno oneskorene ale aspon teda takto pre tych co grigri maju ...

Nebezpecne vyrobky od Singing Rock

 Preventivní výzva


Singing Rock oznamuje zákazníkům, že část vyrobených horolezeckých úvazků CRUX, NARA, NEMO, může být vzhledem k nedodržení výrobní technologie potenciálně nebezpečná. Tato vada byla zjištěna při pravidelné interní kontrole kvality a doposud se neprojevila při běžném použití.


 

<< < 1 2 > >>
Spolu 16 v 2 strankach.