Blog

Blogy čitateľov.
<< < 1 2345 > >>
Spolu 92 v 10 strankach.

Rysovanie exkrementu.


Intro

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa... Podcenil som to. Najskôr prípravu, potom faktor času... To prvé znamená, že v tomto roku som toho príliš veľa nepoliezol a mal som už na domácej skalke problém s cestami v ktorých som roky neodsadol a liezol som ich takpovediac naslepo a s prstom v zadku. A tento rok, prásk, prásk a už sa lietalo... A to druhé znamená, že som sa k tomuto písaniu dokopal až príliš neskoro a nezohľadnil fakt, že už mám svoje roky, hlava už neslúži tak skvele ako za mlada a kopec z toho čo sme zažili si už nemusím pamätať. Útechou mi je iba fakt, že to naozaj podstatné sa zabudnúť nedá a aspon celé toto spomínanie nebude také dlhé a únavné. Nuž, tak prejdem rovno k veci, aby ste pri čítaní tohto dlhého úvodu všetci od nudy nepospali...

 

Pomoc s pátráním po ztraceném kamarádovi

Prosím o pomoc s pátráním po našem kamarádovi, horolezci, vodákovi  Jaroslavu Žilinském (Jerry).Nevím, co se v Jerryho mysli odehrálo, rozhodl se však ukončit svůj život v horách. Stále všichni doufáme, že toto rozhodnutí nevykonal a někde přemýšlí co dál. Jerry odjel nočním vlakem z Pardubic 28.10. s jízdenkou do Liptovského Mikuláše a poslední aktivita jeho mobilního telefonu byla zaznamenána na Slovensku 29.10. Dále už jsou vše pouze dohady.

The American Dream Part 2: Dobré sa končí, lepšie sa začína

Všetko dobré sa musí raz skončiť. To ale neznamená,že sa nemôže začať niečo ešte lepšie! V prvej časti som skončil pri Community Weekend (druhý septembrový víkend). Po tomto parádnom víkende sa mi začala pravá škola.

Už nie len zoznamovanie sa s novými predmetmi, ale celkom živé a reálne eseje, úlohy, príklady, projekty a vôbec všetko.

Ale nie len učenie, ale aj lezenie sa dostáva na vyšší level, začíname naplno trénovať a aj liezť!

Hokejisti - last minute tour

Intro

Celé leto je nejaké popletené a dosť dlho sa nám nedarí vymyslieť termín. Nakoniec to vyšlo tak, že aj ja aj Jožo môžeme koncom júla. I keď sme mali obavy, že ak nepôjdeme v septembri, budeme viac moknúť ako liezť, nakoniec sme to riskli. Mejlujem zvyšným chalanom, zisťujem kto sa chytí na trochu divoký júlový termín a s potešením zisťujem, že sa chytili všetci, ba čo čert nechcel, chytil sa ešte aj Dejvo a nie a nie sa pustiť. Zháňame teda ďalšieho, aby nás nebol nepár a kalkulujeme a vymýšľame nejaké alternatívne plány, aby sme si zaliezli všetci. Nakoniec Jožo zohnal Šutra, doladili sme matroš, vydumali dopravu, pomodlili sme sa, aby Iľkovi nevyšli jeho katastrofické predpovede (na 6-dňový pobyt nám naplánoval 5 dní dažďov a jeden deň pekne) a čakali čo bude...

The American Dream Part 1: Ako to všetko začalo

“Welcome to the USA!” hovorí veľká tabuľa na letisku Logan Airport v Bostone, MA. Tak a je to tu, hovorím si v duchu, už len prejsť kontrolou a môže začať pravý americký sen.

Po neúmerne dlhom lete, ktorý bol spojený so štvorhodinovým čakaním na letisku v Paríži, som konečne tu.
Spolu s piatimi deckami, ktorým organizácia ASSIST poskytla, tak ako aj mne, štipendium a možnosť ročného štúdia v USA. Super, nie?

Vyhodnotenie Mammut climbing day 14.10.2012

 Počasie nám z rána veľmi neprialo. Jemné mrholenie nie je veru najideálnejšie počasie. Ale pevné odhodlanie a pozitívna nálada nám pomohli pri prípravách akcie Mammut climbing day. Pri stavaní stanu sa prejavila zručnosť lezcov v tejto činnosti, takže po chvíľke bolo všetko pripravené a mohla sa začať registrácia a samotné lezenie. Medzičasom prestalo smokliť a zdvihol sa aj trošku vietor, čo spôsobilo že skala bola síce trošku studenšia, ale za to rýchlo vyschla. 

XXVIII. memoriál Jozefa Psotku

Krátka správa z tyla tohto podujatia...

XX. MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL HORSKÝCH FILMOV POPRAD, 10. - 14. 10. 2012

XX. Medzinárodný festival horských filmov Poprad, 10. - 14. 10. 2012

Legenda svetového horolezectva Kurt Diemberger ozdobí už po druhý raz Medzinárodný festival horských filmov (MHFH) v Poprade. Prvýkrát tento slávny Rakúšan, posledný zo žijúcich prvovýstupcov na himalájske osemtisícovky, navštívil Poprad na prvom ročníku festivalu. Teraz, po dvadsiatich rokoch, bude hlavným hosťom jubilejného XX. MFHF, ktorý sa bude konať 10. až 14. októbra 2012. 

BOREAL CUP POPRAD, 13. 10. 2012

BOREAL CUP Poprad - 13. 10. 2012

Obergabelhorn

Upozornenie: v tomto článku sa vyskytuje číslo 55°, je v ňom zima a obsahuje poučenie na záver. 

V lete sme sa s parťákom Mišom dohodli, že skočíme do Álp potrénovať lýtka a pľúca. Poslal mi obrázok kopca s mne nič nehovoriacim názvom Ober Gabelhorn. Zato jeho severná stena mi na prvý pohľad povedala veľa a tak sme sa dohodli, že práve tento kopec bude prvým cieľom nášho týždňového výletu. Uvidíme, či naše behanie nad Bratislavou a pri Vltave bude stačiť ako príprava na 1300 výškových metrov, ktoré strávime na predných hrotoch mačiek. 

<< < 1 2345 > >>
Spolu 92 v 10 strankach.