Kukla - Čertove zuby

Pred lezením skontrolujte aktuálny zoznam výnimiek a obmedzení na stránkach SHS James.
Prehľad
Štát: Slovensko
Región: Modra a okolie
GPS:
Hodnotenie: 3.3991
Typ: Skalky
Materiál: Kremenec
Popis:

Členito sa ceriace zuby vysoké do 25 m, veľa pekných ciest od II do VIII, nie vždy pevná skala. V niektorých cestách sú nutné vklinence.

GPS: N 48°22.860 E 017°18.700

Zdroj nákresov: james.sk

Prístup: Najlepší prístup od chaty Kukla po žltej značke smerom na Zochovu chatu. Asi 100 metrov pred lesnou škôlkou zabočíme doprava výrazným lesným priesekom, po ktorom sa dostaneme na modrú značku a smerom na vrch Kukla po ľavej strane uvidíme skaly.

Pre tych lezcov, ktori na cestu sem vyuziju autobus je najvhodnejsie vystupit pri Zochovej chate (konecna zastavka), po ceste ktorou prisiel autobus kracat naspat priblizne 10-15 minut a v mieste, kde cestu krizuje modra znacka odbocit vlavo. Dalej treba postupovat po tejto modrej znacke a od miesta, kde sa tato pretina zo zltou a zelenou si treba treba so zvysenou pozornostou vsimat lavu stranu chodnika, lebo po dalsich priblizne 15 minutach (od poslednej krizovatky) je na lavej strane nie velmi dobre viditelna odbocka (Odbocka je po oboch stranach zretelne vyznacena velkymi kamenmi.), ktora vedie priamo pod Certove zuby." Pri ceste od chaty Kukla je tato odbocka samozrejme po pravej strane.
Mapa
Kedy sa lezie
Obtiažnosť prelezov