Materiál

Lezecký materiál, recenzie, testy lán, sedačiek, lezečiak, karabín, ...
 
Spolu 10 v 1 strankach.

Zmiznuté expresky a ako to vlastne celé je?

Nedávno sa na fóre objavila téma, kde chalani rozoberajú zmiznuté expresky na Alternatívnej stene pri Bratislave. Nie je to pritom jeden, ale hneď 3 prípady, kedy z ciest Namakanka 8+/9- (2krát) a Ochcaný kapesník 9+/10- zmizlo vždy len po jednej expreske. Nie je to prvý ani jediný prípad, kedy z nacvakaných ciest pomizla expreska alebo celý set, ktorý, ako je asi každému lezcovi jasné, nie je najlacejší (cena expresky od cca 8€ po 26€ - konkrétne druhy expresov, ktoré zmizli z Alternatívky a ich cena sú na konci článku). Vrátenie expresiek sa pritom nie vždy koná, keďže ich nový majiteľ už môže byť ďaleko od oblasti, kde ich nabral. Otázka je, ako sa dá takáto situácia riešiť? 

BEAL UNICORE® nová generace dynamických lan

-PR- Technologie UNICORE® představuje jedinečný způsob spojení jádra a opletu lana bez ztráty poddajnosti, při zachování veškerých dynamických vlastností lana. Výsledkem je pak vyšší bezpečnost a životnost horolezeckých lan BEAL.

Preventivní svolávací akce Ocún – životnost via ferratových setů

Ocún svolává via ferratové sety na výměnu pružných popruhových smyček typ „harmonika“ za pružné popruhové smyčky typ „trombon“.

Prohlášení společnosti RP Komponent o používání setů Via Ferrata značky OCÚN

Na základě smrtelné nehody se setem Via Ferrata od konkurenční firmy jsme se okamžitě začali zabývat testováním vlivu opotřebení setů na bezpečnost uživatelů. Po analyzování prvních výsledků zkoušek konstatujeme:
Výrobky Ocún jsou v souladu s platnou normou a jsou bezpečné, pokud uživatel přesně dodržuje instrukce v návodu k použití. Velice důležité je, aby každý uživatel znal historii svého vybavení.

Stahování z trhu

Z důvodu potenciálního nebezpečí Singing Rock stahuje z trhu via ferrata sety těchto typů: EASY GO XP, EASY GO XP LOCK a EASY GO XP COMPLETE. Pokud vlastníte některý z uvedených typů, prosíme, věnujte pozornost následujícímu sdělení.

Revoluční lano Beal Diablo

-PR- BEAL uvádí na trh horolezecká lana řady DIABLO, vyrobená pomocí technologie UNICORE, spojující jádro a oplet. Přivítejte DIABLO 9,8 a DIABLO 10,2 !

Nová generácia lán EDELWEISS

-PR- Milý Slovakia climbers, dúfame, že Vám všetkým sezóna dobre naštartovala. My sme medzičasom pracovali veľa na vývoji a mnoho ľudí očakáva update nášho webu na podporu našej novej ponuky. Kliknite prosím tu: www.edelweiss-ropes.com  a lepšie sa pozrite. Dúfame, že sa Vám návšteva našej stránky bude pačiť.

Pozvánka na testovanie lezečiek Rock Pillars a úväzkov Ocún

-PR- Máte skvelú príležitosť vyskúšať si, ako sa lezie v Diamondoch, Ozonoch a Top Gunoch značky Rock Pillars, môžete si urobiť vlastný názor na úväzky a bouldermatky Ocún. Rock Pillars a Ocún poriadajú na prelome novembra a decembra testovaciu tour po Slovensku.

29.11. – K2 Žilina
30.11 – K2 Poprad
1.12. – Pavúk Banská Bystrica
9.12. – Vertigo Bratislava

Lezečky v testoch zahraničných časopisov

-PR- V lete nemecké časopisy Klettern a Climb uverejnili niekoľkostranový test lezečiek a na jeseň ich príklad nasledoval poľský Magazyn Górski. Cieľom bolo predložiť čitateľom čo najobjektívnejšie názory testovacích lezcov na rôzne modely lezečiek od rôznych výrobcov, aby mali možnosť lepšie sa zorientovať v tom, čo sa dá v súčasnej dobe na trhu nájsť.

Ako sa robí lezečka, alebo nie je topánka ako topánka.

-PR- Že správna obuv môže výkonnosť lezca odrazu kľudne posunúť aj o triedu, je všeobecne známe. Aj keď diskusie sa o tom vedú stále, prax to potvrdzuje a záujem lezcov o nové modely lezečiek tiež. A tak výrobcovia vymýšľajú nové uhlovanie, kozmické tvary a rôzne konštrukčné fígle, ktoré dávajú lezečkám až neuveriteľné vlastnosti. Skrátka nielen trekové alebo bežecké topánky – ale aj výroba lezečiek je celkom veda. Lenže ktorú a podľa čoho si vybrať, keď ich potom vidíte naukladané vedľa seba v obchode – rôzne tvary, rôzne značky, rôzne materiály... Skrátka nájdu sa rozdiely. Na čom teda záleží?

 
Spolu 10 v 1 strankach.