Hory

Horolezectvo, pohyb v horách.
<< < 1 2345 > >>
Spolu 87 v 9 strankach.

Dachstein Sudwand

Už niekoľko rokov som mal v pláne niečo si vyliezť v južnej stene Dachsteinu, avšak z rôznych (prudko objektívnych) dôvodov sa to nedarilo. Až konečne posledný augustový víkend slovo dalo slovo a vyrazili sme smer Ramsau am Dachstein. Na parkovisko pri spodnej stanici lanovky sme dorazili v noci a rovno sa uložili pri aute.

Tatry mountain reports (1)

Ráno to teplotne nie je nejaký skalkársky komfort. Ale je nám jasné, že po ceste hore to bude úplne iná perspektíva. Rýchle raňajky - dva koláče a acidofilné mlieko. Do piliera berieme každý nejaké tie ovsenné tyčinky ...

 

O kámo, welcome to Cochamó!

Termín dohodnutý. Naše pracovné kalendáre sa zhodli na decembri. Cieľ bol jasný – liezť veľké steny, ideálne v oblasti, kde sa nechodí bežne. Aspoň na tri týždne. Otázka znela už len kam.

Ozdravný pobyt

„Veľké sceny sú len pre veľkých chlopov”  -Janko Čech-

Že prý dáme čerstvý tataráček a dolezem Vesmírnou šachtu v Mesačnom tieni. Jakkoliv idylicky to může znít, o to větší šichta to byla. Já za svůj zkreslený idealismus dostal sadu jak už dlouho ne a Mišo ochorel ještě o něco víc a sic na těle.

Tri skvosty nad Mer de Glace

Nad Chamonix vykuklo opäť slniečko. To, že bude opäť dlhšie pekne, indikujú horolezci, ktorí sa objavujú ako huby po daždi. Juchúúúú. Poďme rýchlo liezť. Po Grépone sa nám už nič dlhé nechce, aj keď jedným očkom poškuľujeme po Aiguille de Roc……ale po výbuchu smiechu je nám jasné, že radšej si pôjdeme pekne bezpečne zaliezť bez strachu do menších stienok.

Grépon 3482mnm)

No čo Peťo, čo ideme zajtra? Californiu alebo sa hecneme na Grépon? Poškuľujeme vysoko nad hlavami na vrchol Gréponu, ktorý nás volá……Nože poďte chlapi! Pozývam vás ku mne domov a mám pre vás nachystaných pár nástrah!

Vitaj leto!

Rok sa s rokom stretol, opäť v rýchliku do Tatier, opäť kráčame hore dolinou, opäť naviazaní na jednom lane. Prichádza leto, prichádza leto na horách! 

Víkendové schladenie

Tatranská sezóna je v plnom prúde a pre tých z vás, ktorým chýba trochu motivácie do dlhých nástupov, tu máme parádny článok o krásach tatranského lezenia.

Patagónia ,,poprvé,,

Ahoj bratia a sestry. Posielam krátke info a pár fotiek z juhu Argentíny z oblasti Patagónia, kde sme spolu so Stanom Filkorom a Mišom Sabovčíkom pôsobili posledný mesiac. Patagónia je známa svojim šialeným počasím a inak to nebolo ani tento január... 

Peter Habeler – legendární horolezec přijede 19. 1. na Vertikon do Zlína!

Zveme všechny příznivce lezení a milovníky hor na přednášku legendárního horolezce Petera Habelera: Hory světa – nejoblíbenější vrcholy P. Habelera, která se uskuteční v pondělí 19. ledna v 19:30 v lezeckém centru Vertikon-Singing rock ve Zlíně.

<< < 1 2345 > >>
Spolu 87 v 9 strankach.