Tréning

Ako sa stať lepším.
<< < 1 23 > >>
Spolu 29 v 3 strankach.

Lez lepšie bez tréningu

Nebudeme si klamať, keď tú lištu raz nepodržíš, tak sa cez kľúčový boulder v ceste nijako nedostaneš.  Tréning je a vždy bude kľúčový. Stále ale ostáva pár vecí, ktoré ti môžu z tvojej aktuálnej úrovne trénovanosti pomôcť vytĺcť maximum. Prinášame dva príklady.

TRENING CAMP - 23.5 - Technika

-K2- Ostnatý drôt je kúpený, blato dovezú vo štvrtok, takže vyleštite kanady a poklusom-klus na prvý TRENING CAMP!

Tréning vytrvalosti podľa Jamesa Pearsona

James Pearson radí, ako trénovať vytrvalosť.

Seminár o lezeckom tréningu na Hory a mesto 2013

V rámci Hory a mesto 2013 organizujeme pre vás seminár o lezeckom tréningu. Pôjde o sériu moderovaných diskusií medzi odborníkmi s účasťou verejnosti a praktické workshopy pod vedením špecialistov. Príďte si vypočuť rôzne názory na lezecký tréning a vyskúšať si v praxi nové tréningové metódy na praktické workshopy.

Tréningová aplikácia The Core Training

Christian Core, známy taliansky bouldrista nás požiadal o uverejnenie informácie o jeho novej tréningovej aplikácii. Zároveň nám prisľúbil, keďže blog na jeho web stránke ešte nie je funkčný, že v komentároch mu môžte zadávať otázky. Z otázok vyberieme povedzme 10 otázok čo najviac k veci a za pár týždňov sprostredkujeme jeho odpovede priamo tu na webe.

Sú lakte pri lezeckom tréningu limitom možností?

Vravi sa: "Vás že nebolí ramena, nebo lokty? A dokonce ani prsty? Málo trénujete …" alebo "hranice (tréninku) jsou tam, kde mají hranici lokty" [Tefelner II]. V tomto článku, na základe poznatkov z medicíny a vlastnej skúsenosti, sa pokušam hladať odpoved na túto otázku.

Mentálna kontrola

Rozdiel medzi výhrou a prehrou často závisí od vašej mentálnej kontroly. Športová psychológia je veda, ktorá si vyžaduje mnoho rokov štúdia. V lezení, najmä na súťažiach, sú cesty postavené na hranici ľudských možností. Tento článok nie je all-inclusive. Jeho cieľom je poskytnúť všeobecný prehľad o získaní mentálnej kontroly s cieľom zlepšiť výkon a podnietiť k ďalšiemu štúdiu tejto problematiky.

Seminár Trénink sportovního lezce 2010

Rovnako ako v minulých rokoch, aj tento rok pripravuje Rudo TEFELNER, autor knihy TRÉNINK SPORTOVNÍHO LEZCE trojdenný vzdelávací seminár, venovaný tematike tréningu v športovom lezení.

Tréning špecifickej sily

Každá tažká cesta vyžaduje určité schopnosti ako je technika, správny výber cesty, morál a hlavne sila. Extrémne lezenie je sila. Potrebujeme byť jednoznačne silní.

Pretrénovanie - 6.diel

Diagnostikovanie pretrénovania je obvykle veľmi komplikované, pretože nie sú známe žiadne presné diagnostické kritéria a lekári musia najskôr vylúčiť ďalšie ochorenia, než sa priklonia k pretrénovaniu. Ortostatické testy sa ukázali ako sľubný diagnostický nástoj, ale subjektívne pocity pacienta sú stále jedny z najviac spoľahlivých výstražné znaky.  V záverečnej časti seriálu sa budeme venovať prevencii.
<< < 1 23 > >>
Spolu 29 v 3 strankach.